@ За Деня на Земята с ученици от 7 клас се проведе СТЕМ урок: „ Земята утре- нашата отговорност“, насочен към изграждане на екологично съзнание,…

апр. 22, 2026

@
За Деня на Земята с ученици от 7 клас се проведе СТЕМ урок:
„ Земята утре- нашата отговорност“, насочен към изграждане на екологично съзнание, чрез екипна работа. В рамките на 40 минути учениците, с подкрепа на дванадесетокластници, се запознаха с основни екологични проблеми, анализираха данни и създаваха практически решения. Работейки в екипи по теми като пластмасови отпадъци, пестене на вода и замърсяване, те решаваха логически задачи, разработваха „еко решения“ и извършваха практическа дейност със засяване на семена. Урокът завърши с личен ангажимент към природата, а резултатът бе повишена екологична култура и умения за сътрудничество и критично мислене.
В урока участваха и ученици от 4 клас, което осигурява приемственост между начален и прогимназиален етап и насърчава споделеното учене.
Facebook Image