@ На 22.04.2026 г. в училището се проведе тренинг на тема „Искуственият интелект в помощ на учителя“. Представени и коментирани сред учителите бяха…

апр. 23, 2026

@
На 22.04.2026 г. в училището се проведе тренинг на тема „Искуственият интелект в помощ на учителя“. Представени и коментирани сред учителите бяха възможностите за работа в платформата „Gamma“, като бърз помощник при подготовка на заинтригуващ урок. Обсъдена беше работата с Notebooklm.google, като помощник за изработвани на мисловни карти, тестове, инфографики и генериране на кратък видеоклип върху зададен источник. Представена бе и платформата „SWAY“, като един по-различен вариант за визуално възприемане на информация. Тренингът се оказа добра форма за усъвършенстване на практическите умения и работа с нови технологии в класната стая.
Facebook Image