@
В нашето училище отбелязахме Деня на Европа под надслов „9 май – Денят на победата и Денят на Европа“. Учениците от 9 клас акцентираха върху Германия, като символично събориха Берлинската стена. След това бяха представени традиционни ястия и танцът Фламенко от Испания. Проведохме и виртуална обиколка на България, показвайки най-отличителните ѝ белези.Учениците от 10 клас, обучаващи се по професия „Готвач“, с ръководител Валентина Митова – учител по практическо обучение, представиха Италия чрез едни от най-популярните и традиционни италиански пици. Заедно те приготвиха пица Маргарита – любима на кралица Маргарита Савойска и крал Умберто I, чиито цветове символизират италианското знаме. Бяха приготвени още пица Капричоза и пица Неаполитана.
С много старание, творчество и желание учениците показаха своите практически умения и се докоснаха до богатството на италианската кулинарна традиция.
Мероприятието завърши с изпълнение на традиционния гръцки танц Сиртаки.


